Het volledige terras controleren vóór de oplevering
Na afloop van de plaatsing moet een algemene controle worden uitgevoerd. Daarbij worden de volgende punten gecontroleerd:
- de vlakheid en uitlijning van de bekleding;
- de stabiliteit van de terrasplanken en onderbalken;
- de regelmaat van de tussenruimtes;
- de kwaliteit van de bevestigingen;
- de naleving van de uitzettingsvoegen;
- de correcte waterafvoer;
- de kwaliteit van de randafwerkingen.
Ook de toegankelijkheid van technische leidingen en eventuele onderhoudspunten moet vóór de oplevering worden gecontroleerd.
Een alternatief met U-BRS-WOOD aluminium onderbalken
Voor projecten die een metalen onderstructuur vereisen, biedt Buzon ook de aluminium onderbalken U-BRS-WOOD aan. Deze vergemakkelijken de plaatsing van houten en composiet terrasplanken of panelen.
Deze oplossing kan voldoen aan specifieke eisen op het vlak van stabiliteit, regelmaat, duurzaamheid of werfconfiguratie. Het systeem wordt aangevuld met afwerkingsaccessoires waarmee verschillende uitvoeringsdetails kunnen worden behandeld.
De keuze tussen houten onderbalken en een aluminium onderstructuur moet worden gemaakt op basis van de kenmerken van het project, de belastingen, de bekleding, de blootstellingsomgeving en de toepasselijke technische voorschriften.
Een methodische uitvoering voor een duurzaam terras
De realisatie van een houten terras op dragers vereist een grondige voorbereiding en een nauwkeurige afstemming tussen de ondergrond, de dragers, de accessoires, de onderbalken en de bekleding.
Met de Buzon-dragers en de PB-KIT-5 beschikken professionals over een modulair systeem om een stabiele en verstelbare onderstructuur te creëren. Het naleven van het legplan, de hart-op-hartafstanden, de niveaus, de bevestigingen en de uitzettingsvoegen blijft echter essentieel om de kwaliteit en duurzaamheid van de constructie te garanderen.